• +48 77 4572901
  • info@klonex.com.pl
INFORMACJE OGÓLNE

Stacja czołowa EXM to profesjonalny system konwergencji sygnałów, który umożliwia tworzenie multipleksów z otrzymanych na wejściu sygnałów (QPSK/8PSK, QAM, COFDM, IP, ASI) oraz na pełną kontrolę utworzonych multipleksów poprzez modyfikowanie tablic PSI/SI.

Wszystkie moduły posiadają wbudowany remultiplekser oraz standardowo wyposażone są w CI dla szerokiej gamy standardów dostępu warunkowego. Zastosowanie standardu NICAM pozwala na transmisję sygnałów TV z najwyższą jakością ścieżki dźwiękowej stereo, urządzenie dekoduje i moduluje programy nadawane w MPEG-2 i MPEG-4/AVC SD z dźwiękiem stereo.

Dzięki zastosowaniu odbiorników EXM mamy pełną swobodę konfiguracji systemu – funkcjonalność każdego modułu zależy od wersji oprogramowania (zmiana modulacji RF na QAM lub COFDM nie wymaga wymiany sprzętu – wystarczy upgrade licencji).

Każdy z modułów instalowanych w stacji EXM wyposażony jest w port ethernetowy co upraszcza proces konfiguracji i monitorowania systemu, a jednocześnie daje swobodę kontroli z dowolnego miejsca w sieci.

Aktualna wersja oprogramowania 1.3 pozwala dodatkowo na kontrolę na poziomie PID – pass-pid, pid-filter, zaawansowaną kontrolę wersji generowanych tablic SI, edycję nazw programów w tablicy SDT oraz kontrolę nad multipleksacją tablic EIT z tunera oraz ASI.

ECX-200 ma także możliwość odbierania SPTS lub MPTS za pomocą IP (MPEG-2TS z programami w MPEG-2 lub MPEG-4/AVC, SD i HD) za pomocą licencji EXM-RIPIn oraz dekodowania ich do postaci analogowej (MPEG-2 i MPEG-4/AVC SD z dźwiękiem stereo).