• +48 77 4572901
  • info@klonex.com.pl
INFORMACJE OGÓLNE

Electra X to pierwszy konwergentny enkoder obsługujący nowy silnik kompresji PURE, wykorzystujący VOS – nowy system operacyjny pozwalający na tworzenie rozwiązań opartych o oprogramowanie uruchamiane w wirtualnym środowisku.

Harmonic Electra X Chassis

Harmonic Electra X Chassis

Encoder łączy w sobie funkcje:

  • kodera dla rozwiązań telewizji rozsiewczej (broadcast)
  • kodera dla OTT/multiscreen
  • systemu playout – integracja z Adobe® Creative Suite® pozwalająca na wzbogacenie o grafikę ekranową z modyfikacją zawartości
  • playout przygotowanych materiałów, z synchronizacją ramki
  • obsługi multipleksacji statystycznej IP także wraz z ProStream 9100
  • obsługi kodeków MPEG-2, H.264 (AVC) oraz H.265 (HEVC ) z audio MPEG-1LII, AC-3, E-AC-3, Dolby E, AAC, HE AAC w telewizji rozsiewczej
  • obsługi H264 (AVC) z audio HE-AAC, AAC w telewizji OTT/Multiscreen
  • wejścia IP oraz opcjonalnie 3G/SDI/HD-SDI

PURE Compression Engine

Nowy silnik kompresji PURE łączy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu własnej implementacji kodera oraz kodeka wraz z nowymi możliwościami optymizacji obrazu przy niskich przepływnościach tworzonych za pomocą platformy programowej. Dzięki możliwości elastycznej aktualizacji kodu, związanego nie tylko z postępem tworzenia własnego kodeka, ale także wykorzystaniu przez VOS możliwości sprzętowych nowych procesorów Electra X pozwala na osiągnięcie najlepszych rezultatów w każdym obszarze zastosowania. Nowy kodek pozwala na dalszą optymalizację H.264, dzięki rozwojowi H.265 oraz redukcję zapotrzebowania na pasmo przy tej samej jakości nawet o 50{1d3b134fd5c4c9206f7c99c99beccb855d059e47f652dec2104f5ffe0a1c732f} w stosunku do poprzedniej technologii, opierającej się wyłącznie na sprzęcie:

 

Harmonic Electra X AVC Perfromance

Harmonic Electra X AVC Perfromance

Playout oraz grafika ekranowa

Dzięki integracji systemów Harmonic Spectrum ChannelPort Electra X pozwala na wzbogacenie kanałów o funkcje stosowane dotychczas przy produkcji kanałów telewizyjnych. System channel playout pozwala na stosowanie dynamicznego tekstu, logo stacji TV, elementów graficznych wraz z integracją dodawania wideo za pomocą Adobe® Creative Suite®. Obsługiwane są wszystkie popularne formaty graficzne (PNG, JPG, TIFF, GIF) oraz sekwencje wideo (Targa, FLV) podobnie jak standardowe czcionki. Electra X obsługuje do ośmiu warstw graficznych, a elementy graficzne mogą być współdzielone pomiędzy kanałami włączając w to kanały OTT/multiscreen. Obsługiwane są także efekty cyfrowe squeezeback z dodawanym dynamicznym tekstem, dołączaniem slate oraz niezależną grafiką dla każdego kanału.

 

Harmonic Electra X Playout

Harmonic Electra X Playout

Multipleksacja statystyczna, filtrowanie, konwersje HD/SD, playout plików

Electra X przenosi również znane funkcje z poprzedniej wersji platformy. Multipleksacja statystyczna wraz z współpracą w trybie DToIP z ProStream 9100, filtrowanie MCTF czy też usuwanie przeplotu są obecne także w nowej platformie. Nowością jest możliwość łączenia i z sygnałem na żywo plików odgrywanych z obsługą synchronizacji ramki.