• +48 77 4572901
  • info@klonex.com.pl
INFORMACJE OGÓLNE

Punkty dostępowe (AP) Cisco® Catalyst 9115 Series to AP nowej generacji. Pozwalają na wybór pomiędzy zarządzaniem w siedzibie firmy – a zarządzaniem w chmurze oraz są odporne, bezpieczne i inteligentne.

Najważniejsze cechy

Hiperłączność ze stałą wydajnością w wymagających środowiskach.
Wykładniczy wzrost liczby urządzeń Internetu rzeczy (IoT) i aplikacji nowej generacji.
Zaawansowane zagrożenia bezpieczeństwa.

Wszystkie te czynniki wymagają sieci bezprzewodowej, która zapewnia odporność i doskonałą łączność, zintegrowane bezpieczeństwo z zaawansowaną klasyfikacją i powstrzymywaniem oraz innowacje sprzętowe i programowe w celu automatyzacji, zabezpieczenia i uproszczenia sieci. Aktualizacja infrastruktury bezprzewodowej do takiej, która spełni te potrzeby, jest najważniejsza dla dzisiejszego cyfrowego biznesu. Nowa generacja punktów dostępowych Cisco Catalyst 9100, z wydajnymi funkcjami Wi-Fi 6 (802.11ax) i innowacjami w zakresie wydajności RF, bezpieczeństwa i analityki, umożliwia cyfryzację end-to-end i pomaga przyspieszyć wdrażanie usług biznesowych, dostarczając je poza Wi-Fi.

Rozszerzając sieć opartą na rozwiązaniach Cisco – AP Catalyst 9115 Series doskonale sprawdzając się w sieciach każdej wielkości, skalując się, aby sprostać rosnącym wymaganiom IoT, jednocześnie w pełni obsługując najnowsze innowacje i nowe technologie. Seria 9115 jest również liderem w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i analityki.

Cisco Catalyst 9130AX Series
Cisco Catalyst 9115 Series

Punkty dostępowe Cisco Catalyst 9115 Series, sparowane z Cisco Digital Network Architecture (Cisco DNA), to produkty klasy korporacyjnej, które zaspokoją zarówno Twoje obecne, jak i przyszłe potrzeby. Stanowią one pierwszy krok w aktualizacji sieci, aby lepiej wykorzystać wszystkie funkcje i korzyści, jakie zapewnia Wi-Fi 6.

Punkty dostępowe są wyposażone w dwa radia 4×4 oraz 8×8 i zapewniają szereg najnowocześniejszych funkcji.

Rozszerzając sieć opartą na produktach Cisco i doskonale sprawdzając się w sieciach każdej wielkości, seria Cisco Catalyst 9115 skaluje się, aby sprostać rosnącym wymaganiom IoT, jednocześnie w pełni obsługując najnowsze innowacje i nowe technologie. Seria 9115 jest również liderem w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i analityki.

Punkty dostępowe Cisco Catalyst 9115 Series, sparowane z Cisco Digital Network Architecture (Cisco DNA), to produkty klasy korporacyjnej, które zaspokoją zarówno Twoje obecne, jak i przyszłe potrzeby. Stanowią one pierwszy krok w aktualizacji sieci, aby lepiej wykorzystać wszystkie funkcje i korzyści, jakie zapewnia Wi-Fi 6.

Dzięki Catalyst 9115 Series można zabezpieczyć pracowników zdalnych lub mikro biuro. Każdy punkt dostępu Cisco Aironet lub Catalyst może funkcjonować jako OfficeExtend Access Point (OEAP). Dzięki OEAP, pracownik w domu lub w tymczasowym mikro-biurze będzie miał dostęp do firmowego SSID i sieci korporacyjnej bez konieczności konfigurowania VPN lub posiadania zaawansowanej wiedzy technicznej.

 

Szczegółowe dane techniczne AP

Wi-Fi 6 (802.11ax)

Standard IEEE 802.11ax, znany również jako High-Efficiency Wireless (HEW) lub Wi-Fi 6, opiera się na 802.11ac. Zapewnia lepsze działanie w typowych środowiskach z bardziej przewidywalną wydajnością dla zaawansowanych aplikacji, takich jak streaming wideo 4K lub 8K, aplikacje do kolaboracji o dużej przepustowości i wysokiej rozdzielczości, bezprzewodowe biura oraz Internet rzeczy (IoT). Wi-Fi 6E to Wi-Fi 6 „rozszerzone” na pasmo częstotliwości 6-GHz.

Uplink/downlink OFDMA

Wielodostęp z ortogonalnym podziałem częstotliwości (OFDMA) dzieli pasmo na mniejsze przydziały częstotliwości zwane RU, które mogą być przypisane do poszczególnych klientów zarówno w kierunku downlink, jak i uplink w celu zmniejszenia kosztów ogólnych i opóźnień.

Uplink/downlink MU‑MIMO technology

AP pbsługuje największą liczbę – bo aż 12 strumieni przestrzennych MU-MIMO co umożliwia punktom dostępowym rozdzielanie strumieni przestrzennych pomiędzy urządzenia klienckie w celu maksymalizacji przepustowości.

BSS coloring

Ponowne wykorzystanie przestrzenne (znane również jako kolorowanie Basic Service Set [BSS]) umożliwia punktom dostępowym i ich klientom rozróżnianie BSS, co pozwala na większą liczbę jednoczesnych transmisji.

Target Wake Time

Target Wake Time (TWT) pozwala klientowi pozostać w uśpieniu i budzić się tylko w zaplanowanych wcześniej (docelowych) godzinach w celu wymiany danych z punktem dostępowym. Oferuje to znaczne oszczędności energii dla urządzeń zasilanych bateryjnie, nawet trzy- lub czterokrotnie większe niż oszczędności osiągane przez 802.11n i 802.11ac.

Cisco Embedded Wireless Controller (EWC)

Wbudowany kontroler bezprzewodowy na punktach dostępowych Catalyst 9115 jest przeznaczony dla sieci wszystkich rozmiarów, w tym małych i średnich firm oraz przedsiębiorstw rozproszonych. Zapewnia wiodącą w branży technologię bezprzewodowej sieci LAN bez konieczności stosowania fizycznego kontrolera bezprzewodowego. Więcej szczegółów można znaleźć w karcie katalogowej EWC.

Multigigabit Ethernet support

Zapewnia port o szybkości 2,5 Gb/s, a także 100 Mb/s i 1 Gb/s. Wszystkie prędkości są obsługiwane przez okablowanie kategorii 5e, co jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w branży, a także przez okablowanie 10GBASE-T (IEEE 802.3bz).

Bluetooth 5

Zintegrowane radio Bluetooth Low Energy (BLE) 5 umożliwia użycie aplikacji bazujących na lokalizacji np: śledzenie zasobów, wskazywanie drogi czy analiza pozycji.

Apple features

Obsługa kontenerów umożliwia korzystanie z funkcji edge computing dla IoT w punkcie dostępowym hosta.

Apple features

Firmy Apple i Cisco nawiązały współpracę w celu stworzenia optymalnego doświadczenia mobilnego dla urządzeń z systemem iOS w sieciach korporacyjnych opartych na technologiach Cisco. Korzystając z nowych funkcji systemu iOS 10 w połączeniu z najnowszym oprogramowaniem i sprzętem firmy Cisco, przedsiębiorstwa mogą teraz efektywniej wykorzystywać swoją infrastrukturę sieciową w celu zapewnienia użytkownikom lepszych wrażeń we wszystkich aplikacjach biznesowych.

W centrum współpracy znajduje się unikalny handshake pomiędzy siecią Cisco WLAN a urządzeniami Apple. Dzięki temu Cisco WLAN może zapewnić optymalne warunki roamingu Wi-Fi dla urządzeń Apple. Ponadto sieć Cisco WLAN ufa urządzeniom Apple i nadaje priorytet aplikacjom o znaczeniu krytycznym dla biznesu określonym przez urządzenie Apple. Ta funkcja jest również znana jako Fast Lane.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę rozwiązania