• +48 77 4572901
 • info@klonex.com.pl
INFORMACJE OGÓLNE

Punkty dostępowe (AP) Cisco® Catalyst 9130AX Series to AP nowej generacji idealne do wdrożeń krytycznych i obsługują nowe pasmo 6GHz dla Wi-Fi. Pozwalają na wybór pomiędzy zarządzaniem w siedzibie firmy – a zarządzaniem w chmurze oraz są odporne, bezpieczne i inteligentne.

Najważniejsze cechy

Rozszerzając sieć opartą na rozwiązaniach Cisco – AP Catalyst 9130AX Series doskonale sprawdzając się w sieciach każdej wielkości, skalując się, aby sprostać rosnącym wymaganiom IoT, jednocześnie w pełni obsługując najnowsze innowacje i nowe technologie. Seria 9130AX jest również liderem w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i analityki.

Cisco Catalyst 9130AX Series
Cisco Catalyst 9130AX Series

Punkty dostępowe Cisco Catalyst 9130AX Series, sparowane z Cisco Digital Network Architecture (Cisco DNA), to produkty klasy korporacyjnej, które zaspokoją zarówno Twoje obecne, jak i przyszłe potrzeby. Stanowią one pierwszy krok w aktualizacji sieci, aby lepiej wykorzystać wszystkie funkcje i korzyści, jakie zapewnia Wi-Fi 6.

Punkty dostępowe są wyposażone w dwa radia 4×4 oraz 8×8 i zapewniają szereg najnowocześniejszych funkcji.

Rozszerzając sieć opartą na produktach Cisco i doskonale sprawdzając się w sieciach każdej wielkości, seria Cisco Catalyst 9130AX skaluje się, aby sprostać rosnącym wymaganiom IoT, jednocześnie w pełni obsługując najnowsze innowacje i nowe technologie. Seria 9130AX jest również liderem w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i analityki.

Punkty dostępowe Cisco Catalyst 9130AX Series, sparowane z Cisco Digital Network Architecture (Cisco DNA), to produkty klasy korporacyjnej, które zaspokoją zarówno Twoje obecne, jak i przyszłe potrzeby. Stanowią one pierwszy krok w aktualizacji sieci, aby lepiej wykorzystać wszystkie funkcje i korzyści, jakie zapewnia Wi-Fi 6.

 

Szczegółowe dane techniczne AP

Wi-Fi 6 (802.11ax)

Standard IEEE 802.11ax, znany również jako High-Efficiency Wireless (HEW) lub Wi-Fi 6, opiera się na 802.11ac. Zapewnia lepsze działanie w typowych środowiskach z bardziej przewidywalną wydajnością dla zaawansowanych aplikacji, takich jak streaming wideo 4K lub 8K, aplikacje do kolaboracji o dużej przepustowości i wysokiej rozdzielczości, bezprzewodowe biura oraz Internet rzeczy (IoT). Wi-Fi 6E to Wi-Fi 6 “rozszerzone” na pasmo częstotliwości 6-GHz.

Cisco RF ASIC

Cisco RF Application-Specific Integrated Circuit (ASIC) to w pełni zintegrowany Software-Defined Radio (SDR), który może wykonywać zaawansowaną analizę widma RF i zapewnia takie funkcje jak Cisco CleanAir, Wireless Intrusion Prevention System (WIPS), FastLocate i Dynamic Frequency Selection (DFS) detection.

Multigigabit Ethernet support

Porty Multigabit Ethernet zapewniają połączenie o szybkości do 2,5Gb/s oraz 5Gb/s (ponadto 1Gb/s i 100Mb/s). Wszystkie prędkości są obsługiwane przez okablowanie kategorii 5e oraz 10GBASE-T (IEEE 802.3bz).

Uplink/downlink OFDMA

Wielodostęp z ortogonalnym podziałem częstotliwości (OFDMA) dzieli pasmo na mniejsze przydziały częstotliwości zwane RU, które mogą być przypisane do poszczególnych klientów zarówno w kierunku downlink, jak i uplink w celu zmniejszenia kosztów ogólnych i opóźnień.

Uplink/downlink MU‑MIMO technology

AP pbsługuje największą liczbę – bo aż 12 strumieni przestrzennych MU-MIMO co umożliwia punktom dostępowym rozdzielanie strumieni przestrzennych pomiędzy urządzenia klienckie w celu maksymalizacji przepustowości.

BSS coloring

Ponowne wykorzystanie przestrzenne (znane również jako kolorowanie Basic Service Set [BSS]) umożliwia punktom dostępowym i ich klientom rozróżnianie BSS, co pozwala na większą liczbę jednoczesnych transmisji.

Target Wake Time

Target Wake Time (TWT) pozwala klientowi pozostać w uśpieniu i budzić się tylko w zaplanowanych wcześniej (docelowych) godzinach w celu wymiany danych z punktem dostępowym. Oferuje to znaczne oszczędności energii dla urządzeń zasilanych bateryjnie, nawet trzy- lub czterokrotnie większe niż oszczędności osiągane przez 802.11n i 802.11ac.

Intelligent Capture

Funkcja Intelligent Capture sonduje sieć i zapewnia dostarczenie danych głębokiej analizy do Cisco DNA Center. Oprogramowanie może śledzić ponad 240 anomalii i natychmiast przeglądać wszystkie pakiety na żądanie, naśladując administratora sieci na miejscu. Intelligent Capture pozwala na podejmowanie bardziej świadomych decyzji dotyczących sieci bezprzewodowych.

Flexible Radio Assignment (FRA) with quad-radio mode (with future software SW upgrade)

FRA pozwala punktom dostępowym na inteligentne określenie trybu pracy radia w oparciu o środowisko RF i wymagania ruchu. Punkty dostępowe mogą pracować w następujących trybach:

● Tryb podwójnego radia: Jedno 8×8 5 GHz i jedno 4×4 2,4 GHz. Jedno radio będzie obsługiwać klientów na paśmie 5-GHz, a drugie obsługuje klientów na paśmie 2,4-GHz.
● Tryb Tri-radio: * Podwójne 4×4 5 GHz i jedno 4×4 2,4 GHz. Dzięki dwóm radiom 4×4 5-GHz i jednemu 4×4 2,4-GHz (tri-radio) wewnątrz punktu dostępowego można na żądanie zwiększyć przepustowość urządzeń klienckich.

Domyślnym trybem pracy punktu dostępowego jest podwójne radio z 8×8 5 GHz i 4×4 2,4 GHz. Posiada możliwość rozdzielenia radia 8×8 na dwa oddzielne radia 4×4 5-GHz poprzez oprogramowanie, umożliwiając w ten sposób korzystanie z zalet FRA, jednocześnie pozwalając na pozostawienie aktywnego radia 2,4-GHz.

Cisco Embedded Wireless Controller (EWC)

Wbudowany kontroler bezprzewodowy na punktach dostępowych Catalyst 9130AX jest przeznaczony dla sieci wszystkich rozmiarów, w tym małych i średnich firm oraz przedsiębiorstw rozproszonych. Zapewnia wiodącą w branży technologię bezprzewodowej sieci LAN bez konieczności stosowania fizycznego kontrolera bezprzewodowego. Więcej szczegółów można znaleźć w karcie katalogowej EWC.

Application hosting

Hosting aplikacji pomaga uprościć wdrożenia IoT i przygotować je na przyszłość, eliminując potrzebę instalacji i zarządzania sieciami nakładkowymi. Korzystając z interfejsu USB, można wdrażać skonteneryzowane aplikacje i moduły sprzętowe w celu zmniejszenia kosztów i złożoności. Dodanie Cisco DNA Center zapewnia wdrożenie workflow oraz zarządzanie cyklem życia aplikacji w całym wdrożeniu.

Bluetooth 5

Zintegrowane radio Bluetooth Low Energy (BLE) 5 umożliwia użycie aplikacji bazujących na lokalizacji np: śledzenie zasobów, wskazywanie drogi czy analiza pozycji.

Container support for applications

Obsługa kontenerów umożliwia korzystanie z funkcji edge computing dla IoT w punkcie dostępowym hosta.

Apple features

Firmy Apple i Cisco nawiązały współpracę w celu stworzenia optymalnego doświadczenia mobilnego dla urządzeń z systemem iOS w sieciach korporacyjnych opartych na technologiach Cisco. Korzystając z nowych funkcji systemu iOS 10 w połączeniu z najnowszym oprogramowaniem i sprzętem firmy Cisco, przedsiębiorstwa mogą teraz efektywniej wykorzystywać swoją infrastrukturę sieciową w celu zapewnienia użytkownikom lepszych wrażeń we wszystkich aplikacjach biznesowych.

W centrum współpracy znajduje się unikalny handshake pomiędzy siecią Cisco WLAN a urządzeniami Apple. Dzięki temu Cisco WLAN może zapewnić optymalne warunki roamingu Wi-Fi dla urządzeń Apple. Ponadto sieć Cisco WLAN ufa urządzeniom Apple i nadaje priorytet aplikacjom o znaczeniu krytycznym dla biznesu określonym przez urządzenie Apple. Ta funkcja jest również znana jako Fast Lane.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę rozwiązania

  Proszę Inżyniera Produktu o zwrotny kontakt telefoniczny

  Klikając przycisk Proszę o kontakt, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie przez firmę Netceed Sp. z o.o. danych osobowych podanych powyżej w celu dostarczenia żądanej treści.


   Proszę o kontakt zwrotny w sprawie oferty cenowej produktu

   Klikając przycisk Proszę o kontakt, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie przez firmę Netceed Sp. z o.o. danych osobowych podanych powyżej w celu dostarczenia żądanej treści.


    Proszę o przesłanie szczegółowych danych katalogowych produktu

    Klikając przycisk Proszę o kontakt, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie przez firmę Netceed Sp. z o.o. danych osobowych podanych powyżej w celu dostarczenia żądanej treści.