• +48 77 4572901
  • info@klonex.com.pl
INFORMACJE OGÓLNE

Harmonic Packager X wraz z ProMedia® X Packager oferuje usługodawcom i twórcom treści elastyczne rozwiązanie do przygotowywania i dostarczania odbiorcom programów telewizji OTT. Rozwiązanie pozwala na dostarczenie telewizji żywo, za które odpowiada Harmonic Packager X,  ProMedia® X Origin wraz MediaGrid® – w trybie powrotu do aktualnie oglądanego programu, z przesunięciem czasowym zdefiniowanym oraz z dysku sieciowego (nPVR) – w najlepszej możliwiej jakości w dowolnym miejscu i czasie. Harmonic Packager X oferuje szeroki wachlarz zaawansowanych narzędzi do przesyłania strumieniowego wideo OTT  do wszystkich urządzeń IP, w tym telewizorów smart, dekoderów (STB), komputerów osobistych, tabletów oraz smartfonów. ProMedia® X Origin w pełni integruje się z systemami kodowania i konwersji wideo IP rodziny Harmonic, co pozwala na stworzenie pełnego ekosystemu usług generujących nowy dochód dla operatora.

Główne funkcje urządzenia:

  • Intel 1 RU, podwójne zasilacze
  • CPU: Dual E5-2650v2 Ivy Bridge,
  • 128GB RAM
  • Interfejsy sieciowe: 6x10GbE oraz 2xGbE: 2x Gbe (zarządzanie), 2x 10GbE do komunikacji z klastrem oraz przestrzenią dyskową , 2x 10GbE do pobierania treści (ingest), 2x 10GbE dostarczające treść

Kompleksowa oferta rozwiązań Packager X oraz Origin X
ProMedia® X Origin łączy się z zaawansowanymi procesorami mediów: Electra ™ X2, procesorem mediów w wersji wirtualnej – Electra XVM, enkoderem ProMedia® Live, ProStream® z procesorami  ACE® oraz Harmonic WFS ™.

Doskonała wydajność 
ProMedia® X Origin został zoptymalizowany pod kątem integracji z przestrzenią dyskową (storage) Harmonic MediaGrid®, zapewniając jednolitą platformę magazynowania i dostarczania treści wideo kierowanych dla wielu urządzeń w dowolnej sieci – operatora oraz off-net. ProMedia® X Origin wraz z MediaGrid® to unikalne rozwiązanie, które pozwala operatorom na dodawanie serwerów w miarę zwiększania sieci i zwiększania ich pamięci w miarę zwiększania ich biblioteki treści. Obsługiwany jest także storage NFSv4 lub Amazon S3

Pakowanie w locie
Harmonic Packager X obsługuje wszystkie najważniejsze standardy protokołu strumieniowego i oferuje elastyczność zintegrowanego opakowania typu „on-the-fly” do różnych formatów z jednego źródła H.264 lub H.265. Ta funkcja umożliwia łatwą migrację do nowych formatów, ułatwia ich integrację z wieloma urządzeniami DRM, optymalizuje przechowywanie danych i zmniejsza wydatki CDN. Obsługiwane są kluczowe funkcje push & pull dla CDN.

Wstawianie reklam i zarządzanie wygaśnięciami
ProMedia® X Origin zostało zoptymalizowane w celu współpracy z wieloma popularnymi platformami dostarczania i wymiany reklam – z firmami zewnętrznymi oraz serwerami ESAM (zgodnymi z CableLabs).

Scentralizowane zarządzanie
Różnorodność sprzętu potrzebnego do przygotowania zawartości może spowodować skompilowanie systemu zarządzania treścią. Harmonic NMX ™ może centralnie dostarczać i kontrolować Harmonic Packager X oraz inne składniki ekosystemu, upraszczając wdrażanie i bieżące zarządzanie wielostawowymi usługami.

Skalowalność efektywna kosztowo
Wiele serwerów Harmonic Packager X można łączyć  w klastry co zapewnia obsługę dużej liczby kanałów oraz setki jednoczesnych strumieni. ProMedia® X Origin obsługuje także nadmiarowe konfiguracje serwerów N + M. Wysoka przepustowość jest osiągalna  połączeniu z MediaGrid®. Pozwala to na łatwe skalowanie rozwiązań, bez konieczności zmiany czy też budowania osobnych systemów w zależności od wymagań DRM czy też usług klienckich.

Rozwiązania pracują na platformie HWP-2300. Po więcej informacji zapraszamy na stronę producenta Harmonic Packager X