• +48 77 4572901
 • info@klonex.com.pl
INFORMACJE OGÓLNE

Network Convergence System 2000 to kompletne rozwiązanie end-to-end DWDM firmy Cisco.

Seria urządzeń NCS 2000 charakteryzuje się następującymi właściwościami:

 • Wysoka skalowalność

Możliwość budowy sieci DWDM obsługującej 40/96 kanałów DWDM w standardowej siatce kanałów zdefiniowanych przez ITU-T (50GHz C-Band) jak również przesyłania kanałów tzw. Superchannel z wykorzystaniem funkcjonalności Flex Spectrum dostępnej w najnowszej serii kart ROADM.

 • Elastyczność rozwiązania

Możliwość wykorzystania szerokiej gamy kart transponderów i muxponderów umożliwiających obsługę interfejsów od 1G do 100G.

Szeroka gama dostępnych kart wzmacniaczy optycznych zapewniających uzyskanie wysokich parametrów sygnału optycznego. Wysokie parametry sygnału optycznego umożliwiają przesyłanie w pojedynczym kanale optycznym sygnału o przepływność 200 Gbit/s na setki kilometrów bez konieczność regeneracji tego sygnału. Karty wzmacniaczy optycznych obejmują modele EDFA, RAMAN oraz EDRA (połączenie technologii EDFA i RAMAN w pojedynczej karcie wzmacniacza).

Licencjonowanie pay-as-you-grow. Możliwość zakupu urządzeń w wersji pełnej lub w wersji licencjonowanej. Licencjonowana wersja urządzeń umożliwia uruchomienie nowych funkcjonalności niepotrzebnych w inicjalnej fazie wdrożenia po zakupie licencji. Umożliwia to budowę sieci DWDM niskim nakładem finansowym i jej późniejszą licencyjną rozbudowę wraz z pojawieniem się nowych wymagań.

 • Programowalność

Inteligencja sieci DWDM zbudowanej na bazie urządzeń NCS 2000 umożliwia dynamiczną zmianę parametrów sieci i/lub usługi na podstawie zmieniających się parametrów sieci (zmiana tłumienia, przecięcie światłowodu, provisioning nowej usługi etc.).

System DWDM jest w stanie dynamicznie zmienić konfigurację wzmacniaczy optycznych w przypadku zmiany tłumienia włókna światłowodowego, wykreować nową usługę czy zmienić trasę dla istniejącej usługi w przypadku detekcji uszkodzenia włókna. Zmiana trasy dla istniejącej usługi może również obejmować zmianę długości fali, na której przenoszona jest usługa w przypadku gdy na nowej trasie dana długość fali jest zajęta przez inną usługę.

W skład rozwiązania wchodzą:

 • Chassis

W systemie NCS 2000 dostępne są trzy modele chassis:

 • NCS 2015 – chassis 14 RU, 15 slotów na karty rozszerzeń, 2 sloty na karty kontroli

 • NCS 2006 – chassis 6 RU, 6 slotów na karty rozszerzeń, 2 sloty na karty kontroli

 • NCS 2002 – chassis 2 RU, 2 sloty na karty rozszerzeń, 1 slot na kartę kontroli

Zasilanie chassis AC lub DC

 • Karty rozszerzeń

W skład kart rozszerzeń wchodzą następujące rodziny kart:

A. Moduły ROADM

W zależności od wymagań odnośnie sieci DWDM dostępnych jest kilka rodzajów kart ROADM różniących się ilością obsługiwanych kanałów optycznych, ilością obsługiwanych kierunków oraz obsługiwanymi funkcjonalnościami.

B. Wzmacniacze

Do wyboru operator ma karty wzmacniacza różniące się wzmocnieniem oraz technologia wykonania EDFA/RAMAN/EDRA.

C. Karty Transponder/Muxponder/Xponder

System NSC 2000 charakteryzuje się bardzo bogatym portfolio dostępnych kart. Karty od strony klienckiej umożliwiają podłączenie całej gamy różnych interfejsów:

 • Ethernet: FE, GE, 10GE, 40GE, 100GE
 • SAN: 1G FC, 2GE FC, 4G FC, 8G FC
 • Video: SD-SDI, HD-SDI
 • SONET/SDH: STM-1/OC-3, STM-4/OC-12, STM-16/OC-48

Od strony sieci DWDM karty obsługują interfejsy:

 • 10Gbit/s
 • 100 Gbit/s – transmisja koherentna CP-QPSK
 • 150 Gbit/s – transmisja koherentna CP-8QAM
 • 200 Gbit/s – transmisja koherentna CP-16QAM

D. Karty kontroli

Karty kontroli umożliwiają konfigurację, zarządzanie i monitorowanie systemu DWDM NCS 2000.

 • System zarządzania

A. CTC – Cisco Transport Controller

Oprogramowanie do zarządzania udostępniane bezpłatnie wraz z systemem DWDM serii NCS 2000. Do jego obsługi wystarczy przeglądarka www z obsługą Java. Oprogramowanie umożliwia zarządzanie wszystkimi urządzeniami NCS 2000 w sieci DWDM. Podstawowe funkcjonalności oprogramowania:

 • Widok stanu całej sieci DWDM i połączeń pomiędzy urządzeniami łącznie z parametrami fizycznymi łączy pomiędzy urządzeniami
 • Wymiana oprogramowania na urządzeniach DWDM
 • Obsługa i monitorowanie alarmów w czasie rzeczywistym
 • Konfiguracja usług

Oprogramowanie to nie umożliwia gromadzenia danych historycznych w bazie i jest ograniczone ze względu na wydajność do obsługi sieci składającej się z 50-60 węzłów DWDM.

B. ePN-M – Cisco Evolved Programmable Network Manager

Kompletny system zarządzania obsługujący wszystkie funkcjonalności oprogramowania CTC a dodatkowo posiadający bazę danych, w której mogą być gromadzone dane historyczne odnośnie dokonanych zmian w konfiguracji, backupów konfiguracji czy informacji o alarmach. Oprogramowanie to umożliwia również generację statystyk obciążenia urządzeń oraz wykorzystania pasma przez poszczególne usługi.

Oprogramowanie ePN-M instalowane jest na zewnętrznym serwerze i nie posiada ograniczenia ilości obsługiwanych węzłów DWDM.

 • Oprogramowanie projektowe

Wraz z systemem DWDM NCS 2000 dostarczane jest oprogramowanie projektowe CTP – Cisco Transport Planner. Oprogramowanie umożliwia projektowanie sieci DWDM na bazie założeń operatora odnośnie ilości i rodzaju planowanych usług, ilości węzłów DWDM i odległości pomiędzy nimi oraz rodzaju użytego włókna światłowodowego.

Więcej informacji:

  Proszę Inżyniera Produktu o zwrotny kontakt telefoniczny

  Klikając przycisk Proszę o kontakt, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie przez firmę Netceed Sp. z o.o. danych osobowych podanych powyżej w celu dostarczenia żądanej treści.


   Proszę o kontakt zwrotny w sprawie oferty cenowej produktu

   Klikając przycisk Proszę o kontakt, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie przez firmę Netceed Sp. z o.o. danych osobowych podanych powyżej w celu dostarczenia żądanej treści.


    Proszę o przesłanie szczegółowych danych katalogowych produktu

    Klikając przycisk Proszę o kontakt, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie przez firmę Netceed Sp. z o.o. danych osobowych podanych powyżej w celu dostarczenia żądanej treści.